Dopravní federace nevládních neziskových organizací sdružuje ekologické a protikorupční organizace s cílem prosazovat transparentnost a dobrou správu investic do dopravní infrastruktury a moderní koncepce dopravy.

Aktuality

Situace v dozorčích radách se bez zásahu ministra neobejde

30. 6. 2016 / Tisková zpráva Dopravní federace NNO, Frank Bold a Naši politici

Manažer zodpovědný za podezřelé zakázky, trestně stíhaný politik či úředník ve střetu zájmů. V Českých drahách a jejich dceřiné společnosti ČD Cargo končí často nepříliš důvěryhodní lidé. Nevládní organizace navrhují ministerstvu dopravy nečekat na nový zákon, který stejně většinu problémů nevyřeší.

Deset dopravních staveb se vyhne novým posudkům EIA. O výjimkách rozhodnou poslanci v zákoně

28. 6. 2016 / Tisková zpráva Dopravní federace a Zeleného kruhu

Poslanci v nejbližších dnech projednají vládní novelu zákona o posuzování vlivu na životní prostředí (EIA). Ta pro 10 dopravních staveb zavádí výjimku z posouzení a vyřazuje z něj obce a veřejnost. Odůvodněním je pomalé povolování strategických dopravních staveb. Současný návrh je však v rozporu s českou Ústavou a evropskou legislativou a hrozí tak pozastavení financování z evropských fondů.

Ťok potvrdil mýto na tři roky pro Kapsch

22. 6. 2016 / Ekonomický deník

Informace o tom, že mýto bude v letech 2017-2020 provozovat stávající provozovatel, tedy konsorcium firem vedené společností Kapsch, dnes potvrdil ministr dopravy Dan Ťok. Ministerstvo vypíše Jednací řízení bez uveřejnění (JŘBU) a osloven bude Kapsch.

Vláda projedná výjimku z EIA u 11 nejdůležitějších dopravních staveb

10. 5. 2016 / Tisková zpráva Zeleného kruhu a Dopravní federace

Ministři budou zítra jednat o speciální novele zákona o posuzování vlivu na životní prostředí. Jejím účelem je 11 nejdůležitějším dopravním stavbám udělit rychle ověřovací stanovisko a nečekat na nový posudek EIA. Vládní návrh je ovšem v přímém rozporu s evropskou legislativou, popírá její smysl i cíl. To může být důvodem pro zastavení financování staveb z fondů EU.

Ministr Ťok: Řízení musíme zjednodušit a dálnice stavět rychleji. Resortu škodí časté výměny politiků

25. 4. 2016 / Hospodářské noviny (ihned.cz)

Stavbu českých dálnic může podle současných pravidel zablokovat úplně každý. Tvrdí to ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). A nemusí to být jen ekologičtí aktivisté, stačí i rozhádané a pomalé úřady.

PRŮHLEDNÁ DOPRAVA

Jak jsou vybírány, připravovány a realizovány stavby dálnic? Jaké problémy provázejí veřejné zakázky? Kdo a jak kontroluje státem vlastněné podniky a podřízené organizace?

Více se dozvíte na: www.pruhlednadoprava.cz


Obce zatížené dopravou

Spravujeme mapu obcí, které jsou postiženy nákladní dopravou.

Týká-li se to také Vás, napište nám.

Řešením je rozšíření mýtného systému.


Domů | O nás | Témata | Mapa obcí | Aktuality | Projekty | Publikace | Kontakt